همان طوری که می دانید یکی از سه اصل مهم بهینه سازی ( 1- طراحی سایت 2- تولید محتوا 3- لینک بیلدلینگ ) لینک سازی برای سایت می باشد. در گذشته قبل از اینکه الگوریتم های گوگل یعنی پاندا و پنگوئن پدید بیایند، وب مستر ها با خریذ لینک از دیگر سایت ها وب سایت خود را به نتایج بالای جست و جو می رساندند اما همانطور که در مقاله چرا نباید بک لینک بخریم؟  توضیح دادیم گوگل به تازگی لینک های خریداری شده را تشخیص داده و سایت هایی که بک لینک خریداری نموده اند را پنالایز (جریمه) می کند.

در این صورت مدیران سایت ها باید چه کنند؟ سوال سختی نیست آن ها می توانند به صورت طبیعی برای سایت خود پروسه لینک سازی را انجام دهند. در این جا به معرفی چند راه برای دریافت لینک های طبیعی می پردازیم.


- لینک از فروم ها

- لینک از شبکه های اجتماعی

 - ساخت وبلاگ های رایگان و  دریافت لینک

- صحبت با مدیران سایت های همکار و گرفتن لینک یک طرفه

- لینک از شبک های اشتراک ویدیو و عکس

- و راه های دیگر که منجر به معرفی سایت شما به دیگر کاربران شود.

 

اما گاهی برای دریافت لینک و اطلاع از روند پیشرفت رقبای خود نیاز است سایت آن ها را مورد آنالیز قرار دهیم برای آنالیز نوع طراخی سایت و کیفیت محتوای ان سایت کافی است به ان سایت رفته و کاملا آن را بررسی کنیم اما برای اطلاع از نحوه لینک سازی آن باید چه کنیم؟

خوشبختانه سایت های انگلیسی زبانی هستند که گزارش کاملی از بک لینک های سایت ها در اختیار کاربران قرار می دهند. که بنده به تازگی به یکی از آن ها برخورده ام که گزارش خوبی ارائه می دهد. سایت www.ranksignals.com این امکان را به صورت رایگان قرار داده است.

 

 

برای استفاده از این سایت فقط کافی است به این سایت رفته و در قسمت Enter domain name  آدرس سایت مورد نظر وارد کنید و مانند تصویر زیر گزارش خود را دریافت کنید.

 

 

 اما وب سایت های دیگری هستند که شما می توانید بعد از ثبت نام و خرید اکانت آن گزارشی حتی کامل تر از سایت ranksignals دریافت کنید که ما اینجا به معرفی آن ها می پردازیم.


وب سایت Ahrefs.com:

 

 

وب سایت Opensiteexplorer.org:

 

وب سایت Majesticseo.com:

 

 


وب سایت Backlinkwatch.com:

 

 

 

 وب سایت Bluebacklinks.com:

 

 

 

نظرات   

 
+3 #1 خرید گوشی کار کرده 1393-10-06 06:56
مطالب بسیار مفید بودن با تشکر و خسته نباشید.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی