تا حالا دقت کرده اید که چرا برخی از سایت ها به سادگی رتبه ی بالایی را توسط موتورهای جستجو بدست می آورند، اما گروه های دیگر با وجود کیفیت بالاتر حتی برای ورود به صفحه ی اول نیز دست و پا میزنند. علت، قرار دادن کلید واژه در نام دامنه است.

این موضوع یکی از موضوعاتی است که بسیار کم درباره ی ان سخن به عمل امده است.  در حالی که مهمترین فاکتور در رتبه بندی موتورهای جستجو میباشد. برای مثال سایتی با نام seattlechiropractor.com   در رقابت با سایت  doctorjim.com  در کلید واژه ی "seattle chiropractor" رتبه ی بالاتری به دست آورده است .

دلایل زیادی وجود دارد:

1 – کلید واژه های "seattle" و chiropractor در داخل نام دامنه حضور دارند.

2- وب مسترهای دیگر تمایل دارند تا با استفاده از آن کلیدواژه در متن پیوندی به ایم سایت لینک شوند.

بنا به هر دلیلی گوگل و دیگر موتورهای جستجوی بزرگ ، ارزش بیشتری برای سایت هایی که کلیدواژه های آن ها در نام دامنه وجود دارند ،قائل میشوند. چه خوب چه بد، موتورها آن را میپسندند.

در بیشتر مواقع، نامی برای دامنه انتخاب کنید که قدرت برند شدن را داشته باشد، و از کلیدواژه در در دامنه استفاده کنید. این کار باعث افزایش قدرت شما در همان ابتدای رقابت میشود. برای انتخاب بهترین استراتژی، تمام شرایط را در نظر بکیرید. ولی ابتدا باید کلیدواژه ها را پیدا کنید.

  • نکته های ناب در مورد کلیدواژه ها: داشتن ابزارهای جستجوی کلیدواژه میتواند کمک کننده باشد. وقتی نام دامنه را پیدا می کنید، این ابزارها به شما کمک می کنند تا کلیدواژه ی بیشتری را برای بهینه سازی صفحات وب خود در آینده شناسایی کنید.
  • Google's keyword research tools، ابزارهای ساده و رایگانی ارائه میدهند.
  • سه نوع جستجوی کلیدواژه وجود دارد که باید با انها اشنا شوید:

1 -   تطابق گسترده: جستجو هایی که شامل کلیدواژه ها در کل عبارت جستجو میشود

2- تطابق در عبارت: جستجوهایی که شامل عبارت کامل هستند، اما واژه های دیگری نیز دارند.

3- تطبیق کامل: جستجو هایی که در آن از خود کلیدواژه یا عبارت ایتفاده میشود.

-          برای تحلیل بهتر کلیدواژه ها اخیرا از Market samurai  استفاده کرده ام.

-          یافتن نام مناسب دامنه

وقتی چند کلیدواژه به ذهنتان رسید، گام بعدی پیدا کردن یک نام قابل دسترس است.

من برای پیدا کردن نام دامنه همیشه از Go Daddy استفاده کرده ام. شما هم میتوانید از ویژگی Smart search ان برای پیداکردن نام دامنه ی خود استفاده کنید. توصیه میکنم از یک دامنه ی .com یا .org استفاده کنید. اگر به دامنه ی خاصی علاقه دارید که قبلا توسط کس دیگری گرفته شده است، هنوز میتوانید ان را به چنگ اورید. اولین کاری که انجام میدهید، چک کردن URL است: ببیند ایا فعال است؟ اکثر دامنه ی ثبت شده دارای یک parking page همراه با دکمه ی "این دامنه را خریداری کنید" است که شما را به یک سایت مزایده راهنمایی میکند. بسیاری از افراد تعداد بالایی دامنه خریداری میکنند تا شاید در اینده از انها استفاده کنند.  اما به زودی حتی نام انها ران نیز به خاطر نمی آورند.

نکاتی درمورد انتخاب نام دامنه ی مناسب:

1-     از go daddy  استفاده کنید

2-     مستقیما به سراغ URL بروید

3-     از whois استفاده کنید ( معمولا اطلاعات فروش نیز در این جا درج میشوند).

4-     دامنه های مشابه در go daddy را چک کنید.

سن دامنه عامل مهمی است. ماه ها طول میکشد تا بینگ سایت های جدید را رتبه بندی کند، اما گوگل در بین دو سه هفته این کار را انجام میدهد. دامنه هایی که سن بالاتری دارند از مزیت بیشتری برخوردار هستند.

به علاوه، از نام هایی استفاده کنید که شامل کلیدواژه ها بدون خط تیره باشد، زیرا تایپ و به یاد اوردن انها اسان تر است. با این وجود، توصیه میکنم، وقتی که صفحات خود را نام گذاری میکنید، کلیدواژه ها را با خط تیره از هم جدا بنویسید.  بیشتر مردم نام صحیح صفحات را به یاد نمی اورند. بر اساس اماراهی Matt cuts از گوگل، اگر کلیدواژه ها را با خط تیره از هم جدا کنید، ان صفحات در ترکیبات کلیدواژه ها نمایش داده نمیشوند.

منبع : ایساتیس

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی