همانطور که می دانید یکی از سه فاکتور اصلی سئو لینک سازی برای سایت می باشد اما چرا مدیران سایت ها در بیشتر مواقع با مشکل لینک سازی روبرو می شوند و به خرید لینک روی می آورند؟ به نظر من جواب سوال این است آن ها برای این کار استراتژی خاصی ندارند  که طبق آن لینک سازی مستمری داشته باشند.

 

 

برای به دست آوردن استراتژی های منظم در تولید لینک ابتدا باید مروری داشته باشیم بر پروسه لینک سازی و روش های اصولی برای این کار، همان طور که در مقاله راز مهم سئو گفتیم بهترین نوع بک لینک، لینک هایی است که از صفحات دارای پیج اتوریتی بالا به سایت ما داده می شود و همان طور که در کتاب سئو و بهینه سازی سایت اشاره کردیم لینک هایی مفید هستند که در سایت و یا صفحات مرتبط و هم موضوع و دارای اعتبار بالا ثبت شده باشند. اگر این موضوع را به خوبی درک کرده باشیم پس در می یابیم  لینک سازی به این صورت بسیار سخت می باشد و کمتر رقیبی به ما لینک می دهد. برای این کار یک راه حل وجود دارد که اگرچه امری زمان بر می باشد اما بسیار مفید و دارای بازده زیادی می باشد.


در این روش تکینک لینک سازی به این صورت می باشد که خودتان نقش سایت مقابل را بازی می کنید و سایتهایی مرتبط با اعتبار زیاد و صفحات دارای اتوریتی بالا برای خود ایجاد می کنید و از آن سایت ها به سایت اصلی خود لینک می دهید. اما چگونه صفحات سایت های جدید اتوریتی می گیرند؟؟؟؟ برای این کار کافی است صفحات سایت شما در گوگل ایندکس شوند در این صورت اعتبار آن ها به مراتب بالا می رود و شما می توانید لینک های خوبی برای سایت اصلی خود کسب کنید. اما راز ایندکس گوگل چه چیزی می باشد؟؟؟؟ به نظر من 4 فاکتور در ایندکس تاثیر زیادی دارد؟


1- سایت  و نقشه آن در گوگل وب مستر ثبت شده باشد.
2- مطالب جدید و منحصر فرد باشد ( اگر مطالب را کپی کرده اید حتما در ابتدا آن مطالب را بررسی و یا نقد کنید و نظرات خودتان را در ابتدا بنویسید و لینک منبع آن مطلب را در انتهای متن قرار دهید. )
3- مطالب را تا جایی که می توانید بلند و طولانی بنویسید البته رضایت کاربر را نیز در نظر داشته باشید.
4-از صفحه اصلی سایت به آن مطلب یا به دسته بندی آن مطلب لینک دهید.


توصیه می کنم اگر برای مثال صاحب یک وب سایت وکالت هستید 5 وب سایت دیگر طراحی و بهینه سازی کنید و با خلاقیت و هوشمندی ارتباط چرخشی خوبی در همه این 5 سایت به وجود آورید و نکته مهم اینکه سعی داشته باشید تمامی سایت هاتان با یک آی پی نباشد  و  سایت های خود را در آی پی های مختلفی راه اندازی کنید.


 از اینکه مقالات آموزشی سایت ایساتیس را دنبال می کنید از شما سپاسگذاریم در روزهای آتی مقالات بسیار مهمی در رابط به سئو وبهینه سازی سایت منتشر خواهیم کرد.

نویسنده: رامین براتی

منبع:  ایساتیس

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی