HEO مفهوم جدیدی ست که در طراحی سایت این روز ها درباره آن گفته می شود. مفهومی که از تجربه ی طراحان سایت و متخصصان روان شناسی وارد تخصص طراحی سایت شده است.
از شما دعوت می کنم لطفا مقالات این بخش را مطالعه نمایید، تا آگاهی و اطلاعات خوبی نسبت به این موضوع به دست آورید.
ابتدا باید به این پرسش پاسخ دهیم : HEO چیست؟
در ادامه به معرفی بیشتر HEO و نکات مربوط به آن می پردازیم.
برای آشنایی بهتر از هر موضوعی باید تاریخچه آن را مطالعه کنیم.
در این مقاله به این پرسش شما نیز پاسخ دادیم، تا آشنایی بهتری با به وجود آمدن این مفهوم پیدا نمایید. لطفا بر روی سوال زیر کلیک نمایید و آن را مطالعه نمایید.
تاریخچه HEO چیست؟
برای داشتن HEO بهتر و بهینه سازی گرافیکی سایت برای جذب مخاطبان نکاتی را باید رعایت کنیم، در این مقاله به تشریح نکات مهم و اصلی برای این موضوع پرداخته ایم، شما می توانیم با کلیک بر روی هر کدام از موارد، توضیحات کامل مربوط به آن را مطالعه نمایید.
نکاتی موثر در HEO عبارتند از:
1- طول عناصر صفحه
2- خلاصه مطالب
3- انتخاب فونت ها
4- انتخاب رنگ ها
5- چیدمان صفحه و صفحه آرایی
6- انتخاب هدر مناسب
7- درج تاریخ برای اخبار و مطالب
و در بخش آخر به سوالات ذیل پاسخ می دهیم، لطفا مطالعه نمایید:
تفاوت SEO و HEO چیست؟
رابطه SEO و HEO چیست؟
HEO چیست؟
HEO مفهوم جدید و تجربی می باشد که بر پایه و اساس علم روانشناسی، وارد علم طراحی سایت شده است.
اگر توجه کرده باشید، هر انسان و خود ما در نگاه اول به هر شی، عکس، مطلب، حتی انسان ها و تمام اجسام، ابتدا به قسمت خاصی از آن توجه می نماییم. با توجه به این شناخت از نگاه انسان، متخصصان و روان شناسان به طراحان سایت ها توصیه کردند که به این نقاط توجه خاصی نمایند، و در طراحی وب سایت خود از این نقاط بهره بیشتری ببرند.
البته در بسیاری از موارد انسان های با دقت و طراحان با دقت از این نقاط در طراحی خود استفاده می نمودند. چون با توجه به دید خود از این مناطق برای مطالب پر بازدید خود استفاده می نمودند.
اما در این مقاله می خواهیم به طور دقیق تر و علمی تر این مناطق را به شما معرفی کنیم.
البته مفهوم HEO مفهوم کلی تر از پرداختن به این نقاط است، و فقط بخشی از آن، توجه به نقاط کلیدی در طراحی سایت می باشد.
مفهوم HEO مفهومی جدا از SEO می باشد. و به تمام نکات نمایشی سایت برای بازدید کنندگان می پردازد. نکاتی از قبیل چیدمان صفحه، رنگ ها، فونت ها و... که در ادامه با تک تک این نکات آشنا می شویم.
ما به جز جذب بازدید کنندگان زیاد برای وب سایت خود، باید به این نکته توجه داشته باشیم که نحوه ی نمایش ما برای آنها خسته کننده نباشد. باید کاربری که وارد وب سایت ما می شود، با توجه به رنگ و فونت و قالب و چیدمان صفحه ما دچار سر در گمی برای بازدید نشود.
باید بتواند به راحتی مطالب را مطالعه نماید، بدون آنکه چشم هایش خسته شود.
باید بتواند مطالب مورد نظر خود را در دسته بندی خاص آن مطلب مشاهده نماید.
باید قابلیت این را داشته باشد که خلاصه ای از مطالب هر پست را، قبل از باز کردن آن مطلب، مشاهده نماید، تا در صورت نیاز، اقدام به مطالعه کامل آن نماید.
اینها نکاتی ست که باید در طراحی سایت خود رعایت نماییم، تا به جز سئو ی خوب دارای HEO خوب و نمایش خوب اطلاعات برای بازدید کنندگان باشیم. اگر شما علاقه مند به طراحی سایت هستید و یا از سایت و وبلاگی پشتیبانی می نمایید و یا آن را مدیریت می نمایید، سفارش می نمایم مقالات مربوط به سئو و HEO را مطالعه نمایید، تا در بهینه سازی سایت خود بتوانید آن را اعمال نمایید.
امروزه شرکت های زیادی طراحی سایت را انجام می دهند، اما فقط تعداد انگشت شماری از آنها به تمام این موارد و اصول طراحی سایت و بهینه سازی سایت، دقت می نمایند. پس بهتر است برای طراحی سایت به سراغ این شرکت ها برویم.
در کشور عزیزمان ایران شرکت طراحی سایت طرح و پردازش مبنا با توجه به تمام این اصول و داشتن طراحان سایت با تجربه، در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی سایت فعالیت می نماید، که می توانید از طریق آدرس سایت این شرکت sitedesign-co.com ، نمونه های طراحی سایت و سایت های بهینه سازی شده ی آنها را مشاهده نمایید، تا با نوع فعالیت آنها آشنا شوید.
تاریخچه HEO چیست؟
با افزایش و تعدد قالب های گرافیکی در طراحی سایت ها، و سوال زیاد مشتریان و بازدید کنندگان و مدیران سایت که کدام قالب گرافیکی برای سایت ما بهتر می باشد، این سوال برای طراحان سایت به وجود آمد که:
دلیل جذب یک قالب گرافیکی سایت برای مخاطب چیست؟
طراحان سایت و متخصصان به سراغ این امر رفتن و با مشاوره با روانشناسان و کارشناسان علم طراحی، نکاتی را برای جذب مخاطبان به طراحی سایت خود پیدا کردند؛ این نکات امروزه مفهوم به نام HEO پیدا کرده است، که مخفف کلامات Human Experience Optimization می باشد و معنای لغوی آن " بهینه سازی تجربه کاربری " و در معنای لفظ برای طراحان سایت و بازدید کنندگان به معنای " تجربه بهینه سازی چیدمان سایت" می باشد.
امروزه در ایران بسیاری از طراحان سایت به این نکته توجه ندارند که چیدمان صفحه و رنگ و فونت قلم ها نیز می تواند در سئو سایت آنها موثر باشد و باعث جذب بیشتر مخاطبان و ماندگاری آنها در سایت هایشان شود. امری که امروزه بسیاری از طراحان سایت های خارجی آن را رعایت می نمایند، اما تعداد اندکی از شرکت های طراحی سایت داخلی از جمله شرکت طراحی سایت طرح و پردازش مبنا در کشورمان این اصول و قواعد را رعایت می نمایند و به بهینه سازی طرح و قالب سایت ( یا HEO) در کنار بهینه سازی سایت یا سئو سایت مشتریان خود اهمیت می دهند.
مفهوم HEO روز به روز در کنار مفهوم سئو افزایش یافت و امروزه به عنوان یکی از اصول طراحی سایت در جهان شناخته می شود؛ که باید بیشتر توسط طراح گرافیکی وب سایت مورد توجه قرار گیرد و در مرحله بعد توسط طراح سایت، که سایتی با جذب مخاطب نسبت به نگارش مطالب خود داشته باشیم.
دلیل جذب یک قالب گرافیکی سایت برای مخاطب چیست؟
جواب این پرسش یک مفهوم می باشد " HEO " . البته HEO باید در کنار تمام موارد سئو رعایت شود تا طراحی سایت و قالب ما باعث جذب مخاطبان شود. میتوانید با خواندن کامل مقالات سئو و مقالات HEO و پرسش HEO چیست، و با کلیک بر روی نام این دو واژه، شناخت کاملی پیدا نمایید.
طراحان سایت امروزه با کار کردن بر روی HEO سایت خود، در کنار سئو، به جذب و ماندگاری مخاطبان و بازدید کنندگان، در سایت خود، توجه می نمایند.
HEO مفهومی ست که برای جذب مخاطبان نسبت به گرافیک سایت ایجاد شد، و با توجه به سلیقه های مخاطبان و تاثیرات رنگ ها و تصاویر بر روی آنها و نوع و زاویه دید آنها نسبت به صفحه، تعریف شده است.
که در ادامه مقالات با آنها آشنا خواهیم شد و با رعایت این نکات در طراحی سایت خود می توانیم تاثیر زیادی بر روی مخاطبان و کاربران بگذاریم، و آنها را نسبت به مطالعه و بازدید از مطالب و پست های خود ترغیب نماییم.
نکات موثر در HEO سایت چیست؟
ما می توانیم نکات زیادی را در طراحی سایت خود رعایت نمایم که در HEO سایت ما تاثیر گذار باشد و باعث جذب مخاطب نسبت به مطالب ما شود. اما چند نکته اصلی و کلیدی وجود دارد، که تاثیر زیادی در جذب کاربران و مخاطبان نسبت به طراحی سایت و وب سایت ما می شود.
که در ادامه به طور کامل با این نکات به طور کامل آشنا خواهیم شد.
این نکات عبارت اند از:
1- طول عناصر صفحه
2- خلاصه مطالب
3- انتخاب فونت ها
4- انتخاب رنگ ها
5- چیدمان صفحه و صفحه آرایی
6- انتخاب هدر مناسب
7- درج تاریخ برای اخبار و مطالب
شما می توانید با انتخاب هر کدام از موارد بالا و کلیک بر روی آنها، به طور کامل توضیحات مربوط به آنها را مطالعه نمایید.
تعریف طول عناصر صفحه در HEO چیست؟
عناصر و اجزای وب سایت ما باید دارای طول و عرض و اندازه مناسب باشند. به این معناست که عناصر صفحه مانند بنر سایت یا هدر سایت، اندازه محل قرار گیری منو های سایت، اندازه قرار گیری محل تبلیغات سایت، و تمام این عناصر باید از اندازه ی مطلوبی برخودار باشند.
این اندازه مطلوب هم باید با توجه به استاندارد های طراحی سایت باشد و هم باید مطلوب از نظر و دیدگاه کاربران باشد. ما نباید از هدر با ارتفاع زیاد استفاده نماییم، چون مهمترین بخش صفحه ی ما، که قسمت بالایی سایت ما می باشد، با این کار هدر رفته و مخصوص هدر می شود. پس بهتر است اندازه ای در حدود یک / هفتم از نمای ابتدایی نمای سایت را به آن اختصاص دهیم.
و مثلا برای قرار دادن بنر ها و تبلیغات، جدول یا لایه ای در کنار سایت که بهتر است فقط در سمت چپ سایت باشد، به آن اختصاص دهیم که بیشتر از یک / هفتم از عرض وب سایت ما را اشغال نکند.
همچنین یکی از مهمترین عناصری که باید اندازه آن را مهم در نظر بگیریم، محل قرار گیری پست ها و اندازه ی تعریف شده برای هر پست می باشد، که اندازه ای این بخش نباید آن مقدار زیاد باشد که تمام مطالب پست در آن نمایش داده شود و نباید آن مقدار کم باشد که خلاصه ی مطلب پست که در حدود دو خط می باشد، در آن جا نشود.
تمام این موارد را می توانید در طراحی سایت های نمونه شرکت طراحی سایت طرح و پردازش مبنا با کلیک بر روی نمونه سایت های طراحی شده، مشاهده نمایید.
تعریف خلاصه مطالب در HEO چیست؟
حتما تا به امروز به سایت هایی مراجعه کرده ایید که فقط مطالب و اخبار وب سایت خود را به صورت یک تیتر مختصر قرار داده اند. در این موارد اغلب دچار سر در گرمی و خستگی در مطالعه تعداد زیادی تیتر شده اید. مثلا فرض کنید که یک روزنامه خریداری می نمایید و از ابتدا تا انتهای آن فقط تیتر مشاهده می نمایید! قطعا کمترین اتفاقی که برای شما بیفتد، خستگی چشم های شما می باشد!
مسلما بهتر است برای هر خبر و مطلبی که در سایت قرار می دهیم، در ادامه و پایین هر پست، خلاصه و توضیح مختصری از آن را قرار دهیم. حتی بهتر است برای ارتباط بهتر و بصری کاربر با مطلب ما، یک عکس کوچیک که مربوط به پست ما می باشد، در کنار آن قرار دهیم.
این نکته می تواند کمک بزرگی به ما در جذب مخاطب به مطالب و اخبار و پست هایمان کند.
پس سعی کنیم برای داشتن HEO بهتر و نمایش بهتر مطالب سایت برای کاربران و همچنین رعایت اصول طراحی سایت و بهینه سازی سایت، در طراحی سایت خود حتما این مورد را رعایت نماییم.
تعریف انتخاب فونت ها در HEO چیست؟
در علم طراحی سایت در وهله اول ارتباط برقرار کردن ما و ارائه اطلاعات ما به کاربران و مخاطبان، متن ها می باشند. متن ها و البته در کنار آنها تصاویر مهمترین ابزار انتقال اطلاعات به کاربران از طریق صفحات اینترنت می باشند. پس بهتر است در انتخاب نوع قلم و رنگ آنها بسیار دقت نماییم. حتی در زمینه ایی که قرار است یک متن بر روی آن قرار بگیرد، باید به رنگ زمینه نیز توجه نماییم؛ مثلا اگر دقت کرده باشید خواندن هر متن بر روی زمینه قرمز رنگ خیلی سریع باعث خستگی چشم و حتی درد گرفتن چشم ها خواهد شد، حتی خواندن متنی با قلم سفید بر روی زمینه سیاه می تواند خیلی زود، چشم های مخاطب را خسته نماید. مثل عکس هایی زیر که می بینید انتخاب رنگ قلم و زمینه نامناسب برای آن باعث زدگی مخاطب از خواندن ادامه مطالب خواهد شد.
برای داشتن HEO بهتر در نوشتن مطالب و اخبار و مقالات و... به شما دوستان و طراحان سایت و مدیران سایت، سفارش اکید دارم که از رنگ قلم مشکی استفاده نمایید
. زمینه ای هم انتخاب نمایید که باعث آزار چشمان مخاطبان نشود. مثلا زمینه هایی با رنگ خاکستری و طوسی روشن بسیار مناسب برای این منظور می باشند. نمونه ایی از این نوع نگارش را در مقالات این سایت و عکس زیر مشاهده می نمایید.
البته ما می توانیم از رنگ های جذاب و روشن و اصطلاحا چشم خیره کن در متن های مطالبی که می خواهیم مورد توجه قرار بگیرند و البته متنی طولانی ندارند استفاده نماییم. مثلا در بنر های تبلیغاتی، هدر سایت و مطالب برگزیده که قرار است نظر کاربران بیشتر به آنها جلب شود.
البته رعایت همه این موارد در کنار هم در طراحی سایت نیاز به تجربه زیاد در این زمینه دارد، که شما بعد از چندین طراحی سایت و مطالعه مقالات در این زمینه، به تمام این هنر های جذب مخاطب خواهید رسید.
نکته آخری که درباره متن ها در اینجا باید عنوان شود، تا HEO بهتری داشته باشیم، انتخاب نوع قلم و فونت متن می باشد.
برای بهینه سازی سایت و همچنین ارتباط بهتر کاربران با نوع قلم و فونت متن شما، بهتر است از فونت های رایج در اینترنت، که برای مرورگر های اینترنتی نیز تعریف شده اند و دچار بهم ریختگی در نمایش توسط آنها نمی شوند، استفاده نمایم. از جمله این فونت ها Arial می باشد، که بسیاری از وب سایت ها از این فونت در نگارش خود استفاده می نمایند.
تعریف انتخاب رنگ ها در HEO چیست؟
یکی از مسائل مهم که در HEO سایت ما و جذب مخاطب تاثیر دارد، انتخاب رنگ برای عناصر و بخش های مختلف وب سایت مان می باشد. در طراحی سایت خود باید دقت داشته باشیم که رنگ هایی که در کنار هم جلوه ایی بهتری دارند را در کنر هم به کار ببریم.
مهمترین رنگ و نمایی گرافیکی که در نظر کلی از یک سایت دیده خواهد شد، رنگ زمینه یا backround می باشد، معمولا بهتر است از رنگ ها و تصاویری که دارای رنگ های آرامش بخش می باشند در این قسمت استفاده نماییم.
البته با توجه به زمینه ایی که برای آن طراحی سایت می نماییم، می توانیم با توجه به آن شرکت و حتی نام آن رنگ برای سایت انتخاب نماییم. مثلا شرکتی که نام لیمو را برای نام خود انتخاب کرده است، می تواند از رنگ زرد و لیمویی در بخش عمده سایت خود استفاده نماید.
نکته مهم دیگر انتخاب رنگ قلم هاست که در بخش انتخاب فونت ها در HEO توضیحات کامل درباره آن داده ایم، لطفا مطالعه نمایید.
در نظر داشته باشید در آخر تمام رنگ های استفاده شده ما در طراحی سایت، همگی باید با هم دارای هارمونی باشند و در اصطلاح رایج "ست" باشند، حتی این "ست" می تواند "ست" متضاد نیز باشد. زیرا اینکار باعث دلنشین تر شد سایت در نمای کلی خواهد شد. سفارش می کنم قبل از شروع به طراحی سایت، نمونه های طراحی سایت را مشاهده نمایید و از انتخاب رنگ های متناظر با هم در طراحی خود استفاده نمایید.
چیدمان صفحه در HEO چیست؟
در مبحث HEO سایت ها، یکی دیگر از نکات مهم در بهبود آن، و جذب نظر کاربران و مخاطبان، بحث چیدمان صفحه و یا همان صفحه آرایی می باشد.
متخصصان و روانشناسان بر این عقیده اند که بسیاری از مردم در نمای اولیه وب سایت هایی که زبان آنها لاتین و سبک نوشتن آنها از چپ به راست می باشد، تصویر اولیه و فکوس اولیه آنها به صورت حرف F انگلیسی می باشد.
و در وب سایت هایی که زبان نوشتاری آنها فارسی و عربی می باشد و سبک نوشتاری آنها از راس به چپ می باشد، نمای اولیه و فکوس اولیه آنها به صورت F برعکس می باشد. که این تمرکز نگاه را در عکس پایین مشاهده می نمایید.

در طراحی سایت امروزه از این مناطق برای قرار دادن مطالب برگزیده و مهم سایت استفاده می نمایند. باید دقت داشته باشیم این نمای اولیه نیز می تواند تاثیر زیادی در جذب مخاطبان داشته باشد. پس دقت نماییم که حتما در این مناطق از عکس ها، رنگ ها و نوشته های با کیفیت و تاثیر گذار استفاده نمایید تا HEO سایت بهتری در طراحی سایت خود داشته باشیم.
معمولا بخش اصلی سایت ها که قرار است پست ها و اخبار و مطالب ما در آن درج شود بهتر است در سمت راست سایتمان قرار داده شود، و می توانیم با قرار دادن لایه و جدولی در حاشیه سمت چپ، برای سایر قسمت های سایت خود استفاده نماییم، از جمله بنر ها، لینک ها، ورد کاربران و سایر ماژول های که قرار است در سایت استفاده نماییم.
نکته مهمی که باید به آن اشاره نمایم در این بخش این می باشد که، در چیدمان صفحه نخست خود باید تا جایی که می توانیم از شلوغ کردن آن خود داری نماییم و با استفاده از قرار دادن منو های جذاب و اسلاید شو های جذاب، کاربران را به بخش ها و صفحات دیگر وب سایت خود راهنمایی کنیم.
در طراحی سایت خود ما می توانیم با چیدمان مناسب حتی از هدر رفتن فضا ها جلوگیری نماییم.
اینها بخشی از تجربیات چند ساله ما در طراحی سایت بود؛ لطفا تجربیات و نظرات خود را در این زمینه با ما از طریق نظرات پایین صفحه به اشتراک بگذارید.
تعریف انتخاب هدر مناسب در HEO چیست؟
نکته بعدی که برای HEO بهتر در این مقاله به آن اشاره می نمایم، انتخاب هدر و بنر ابتدایی مناسب برای سایت می باشد. این تناسب برای HEO سایت ما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. هماگونه که در مقالات HEO چیست؟ و طول عناصر صفحه در HEO، به آن اشاره کردیم، هدر سایت نباید بخش گسترده ایی از صفحه را اشغال نماید.
در نمای ابتدایی سایت اگر هدر بخش زیادی را به خود اختصاص دهد، باعث هدر رفت مناطق کلیدی بالای صفحه، در وب سایت ما خواهد شد، پس در طراحی سایت به این مسئله توجه ویژه نماییم.
پس بهتر است اندازه ای مناسب برای آن در نظر بگیریم، اندازه ای در حدود یک / هفتم نمای اولیه سایت، تا بتوانیم از سایر فضای بالای سایت از آن استفاده نماییم.
ما می توانیم با مراجعه به نمونه پروژه های طراحی سایت و مشاهده آنها، به صورت تجربی با این مقیاس آشنا شویم.
همچنین در طراحی سایت خود در انتخاب رنگ های مناسب برای هدر، در جلب نظر و جذب مخاطب به تماشای آن دقت نماییم.
همچنین ما در هدر خود که یکی از نقاط مورد توجه در نظر و دید کاربران می باشد، باید از مطالب و موارد مهم خود که قصد داریم کاربران به آنها مراجعه نمایند، استفاده نماییم و صرفا از هدر سایت برای نمایش یک اسم استفاده ننماییم، زیرا باعث هدر رفتن این نقطه کلیدی و طلایی مورد توجه دید کاربران و از خدشه دار شدن مفهوم بهینه سازی سایت ها خواهد شد.
تفاوت SEO و HEO چیست؟
همانگونه که در بخش HEO چیست به معرفی و تعریف HEO پرداختیم، HEO عبارت است از مفهومی که امروزه در علم طراحی سایت معرفی شده و به نکات نمایشی سایت برای کاربران و جذب نگاه آنها به سایت می پردازد.
در حالی که سئو مربوط به محتوا و ارتباط محتوا مطالب سایت با هم و بهینه سازی سایت ها از لحاظ ساختار مطالب می پردازد.
البته در صورت رعایت هر دو مفهوم SEO و HEO در کنار هم در مراحل طراحی سایت، ما می توانیم به بهینه سازی سایت دست پیدا کنیم، که نکته ی رقابتی بین شرکت ها در تجارت الکترونیک می باشد.
رابطه SEO و HEO چیست؟
رابطه میان سئو و HEO در هدف مشترک این دو مفهوم می باشد.
هدف از ایجاد این دو مفهوم، در طراحی سایت ها، بهینه سازی سایت ها بوده است. مفاهیمی که با گسترش استفاده از اینترنت و وب سایت ها برای بهبود کیفیت آنها در نظر مخاطبان و البته موتورهای جست و جو، در بین طراحان سایت ها و متخصصان فناوری اطلاعات افزایش پیدا کرد.
در طراحی سایت ها بحث رقابت بین وب سایت ها و قرار گیری آنها در رتبه های بالای موتور های جست و جو و همچنین جذب تعداد مخاطب بیشتر، متخصصان فناوری اطلاعات را به این فکر انداخت که در بهینه سازی سایت های خود تلاش کنند و وب سایت های خود را به شکلی در آوردن که باعث جذب نظر مخاطبان شود، همچنین برای آنها حاوی مطالب مفید و جذاب و راحتی کار و جست و جوی مطالب در وب سایت شان شود.
تمام این مطالب را در بهینه سازی سایت ها می توانید مطالعه نمایید و برای آشنایی با این مفاهیم می توانید مقالات سایت را مطالعه نمایید.
آیا درج تاریخ در HEO موثر است؟
شاید به این نکته در مراجعه به وب سایت ها برخورد کرده اید، که به سایتی مراجعه نمایید و نیاز داشته باشید که تاریخ درج مطلبی را بدانید، و بدانید که در چه روز و ساعتی این پست یا خبر، درج و نگارش شده، که البته بعضی از این وب سایت ها دارای تاریخ درج مطلب بودند و برخی دیگر این تاریخ را نداشتند. مسلما در صورت نداشتن تاریخ و زمان درج پست، چون نتیجه مورد نظر برای شما مطلوب نبوده است، ساده از آن وب سایت گذشته اید.
بیشترین کارایی که درج تاریخ در وب سایت ها دارد، در وب سایت های خبری می باشد، که نکته مهمی برای جذب و جلب نظر مخاطبان آنها می باشد.
پس سعی کنید برای داشتن HEO بهتر، در اینگونه سایت ها حتما از درج تاریخ استفاده نماییم.
البته در تمام سایت ها درج تاریخ، و زمان برای پست ها و اخبار، نکته موثر برای HEO سایت می باشد. البته می توان در تعداد خاصی از مطالب سایت نیز از آنها استفاده نکرد.
مزیت دیگری که درج تاریخ برای مطالب و اخبار قرار گرفته در سایت دارد، این می باشد که نشان می دهد آخرین بار در چه تاریخی مطالب سایت ما بروزرسانی شده است، و نشان می دهد که سایت ما فعالیت خود را هر روز انجام می دهد. در طراحی سایت و بهینه سازی سایت این مزیت می تواند نکته موثری برای جذب مخاطبان به مطالب وب سایت ما باشد.

 

social-media-logo-e1328719550783


سال گذشته، سال جذابی برای رشد شبکه های اجتماعی بود و واضح است که  تاثیر آنها در بهینه سازی سایت شما درسال جدید ادامه دار خواهد بود. از آنجایی که جذابیت این پلتفرم ها هر روز بیشتر می شود، بنابراین داشتن یک برنامه برای استفاده از آنها به جهت افزایش سودبری در شغلتان، بسیار ضروری خواهد بود.
در زیر به 5 نکته برای داشتن یک برنامه بهتر برای استفاده از شبکه های اجتماعی شما اشاره می کنیم:
1.    پروفایل های بهتری برای خود بسازید
افزایش بازدیدکنندگان پروفایل شما باعث می شود افراد بیشتری به سمت سایت شما هدایت شوند تا ببیند شما که هستید، به چه کسانی می توانید کمک کنید و چگونه می تواانید به آنها کمک کنید. سعی کنید پروفایل های خود را در شبکه های اجتماعی مرور کنید. تصاویر جدید بارگذاری کنید و از عکس های گیرا برای پشت زمینه پروفایل خود استفاده کنید. توجه کنید که اطلاعات تماس خود را کامل کنید.
2.    هوشمندانه  رشد کنید
اگر شما پروفایل خود را بسازید اما شبکه خود را گسترش ندهید، هیچ کس شما را آنجا نخواهد شناخت. هر شبکه ای ابزار خاص خود را برای پیدا کردن افرادی که ممکن است شما را بشناسند دارد، بنابراین از آن ها برای یافتن افراد و در نتیجه گسترش شبکه خود استفاده کنید تا بیشتر دیده شوید.
3.    تعامل و مشارکت داشته باشید
به اشتراک گذاشتن متن های آموزنده در شبکه های اجتماعی باعث ایجاد دنبال کننده ها و طرفداران بیشتر می شود. سعی کنید به صورت روزانه به شبکه های اجتماعی خود سر بزنید، مطالب جدید به اشتراک بگذارید و به سایت خود لینک دهید.
4.    با مشاغل دیگر همکاری داشته باشید
راهی برای ایجاد همکاری و ارتباط با مشاغل دیگر پیدا کنید تا با انجمن ها و افراد دیگری آشنا شوید و مخاطبان جدیدی پیدا کنید.سعی کنید فعالیت های شرکت خود را برجسته کنید تا مخاطبان شما بدانند که چگونه می توانید به آنها کمک کنید.
5.    شبکه های اجتماعی خود را پیگیری کنید
پیگیری متداوم شما باعث می شود تا مخاطبان اطمینان بیشتری به شما پیدا کنند. سعی کنید به صورت متداوم و روزانه وقتی را برای به روز کردن صفحات خود در شبکه های اجتماعی بگذارید. شما می توانید از برنامه های کاربردی برای فعالیت های خود استفاده کنید تا زمان کمتری از شکا گرفته شود. اگر شما مدام در دسترس مشتریان خود باشید و با آنها در ارتباط باشید مسلما ارتباطات بیشتری پیدا خواهید کرد.

اگر تمایل به بهینه کردن شبکه های اجتماعی خود در سال جدید هستید، الان زمان مناسبی است تا روش های خود را به روز کنید. شما نیاز به یک برنامه ریزی قوی دارید تا فرمول موفقیت خود را پیدا کنید و مثل یک حرفه ای عمل کنید.

 

 

Comment-button-on-keyboard

 


نظرات می توانند امتیاز به روز بودن مقاله شما را افزایش دهند، بنابراین به دست آوردن نظرات بیشتر در مقاله های شما می تواند راه خوبی برای ترافیک بیشتر روی بلاگ شما شود. یک پست با عکس العمل های بیشتر می تواند جواب های بیشتری را دریافت کند و متن های بیشتر از بازدیدکنندگان شما می تواند ارزش واقعی تری برای بلاگ شما فراهم کند.
در ادامه به چند راه برای تشویق کردن خوانندگان به گذاشتن نظر برای پست های شما اشاره می کنیم:
1.    از خوانندگان خود بخواهید تا نظر بگذارند
مطمئن شوید تا به طور صحیح خوانندگان خود را به نظر دهی دعوت کرده اید. سعی کنید خاص باشید و درخواستتان از بازدیدکننده برای نوشتن نظر، بر اساس متن همان پست باشد.
2.    نظردهی را آسان کنید
تا جایی که ممکن است نظردهی روی سایت خود را آسان کنید. آسان کردن راه نظردهی برای خوانندگان شما، بیشتر آنها را تشویق به برقراری ارتباط روی بلاگ شما و گذاشتن نظر می کند. برای مثال استفاده از معادلات و CAPTCHA  های پیچیده برای جلوگیری از اسپمرها ممکن است سختی بیهوده ای را برای نظر گذاشتن خوانندگان  شما ایجاد کند.
3.    در انتهای مقاله خود یک سئوال بپرسید
در انتهای مقاله خود از خوانندگان یک سئوال بپرسید تا آنها دلیلی برای پاسخ دهی داشته باشند. سعی کنید تا سئوالات شما مرتبط و ساده باشند. استفاده کردن از بعضی سئوالات کلی به خوانندگان شما این آزادی را می دهد تا به راحتی نظر بدهند. برای نمونه بعضی سئوالات مثل "شما درباره این موضوع چه فکر می کنید؟" یا "ایا شما هم نظر دیگری راجع به این موضوع دارید؟" می تواند خواننده را دعوت به نظردهی کند. سعی کنید به خواننده خود راهی برای نظردهی نشان دهید چون ممکن است خواننده شما خودش را زحمت ندهد تا به موضوعی فکر کند و برای مقاله شما نظر دهد.
4.    جوابگوی نظرات باشید
همیشه به نظرات و سئوالات خوانندگانتان جواب دهید تا آنها مطمئن شوند که شما برای آنها احترام قائل هستید. اگر جواب دادن شما خیلی به تاخیر بیفتد، ممکن است خواننده پست شما را فراموش کند و فکر کند که دلیلی ندارد تا روی سایت شما نظردهی کند. شما می توانید از نرم افزارهای موجود مثل DISQUS استفاده کنید تا این امکان را داشته باشید که وقتی نظر جدید روی بلاگ خود دارید به شما یک پیغام ایمیل شود.
5.    راه های دیگری برای گذاشتن نظر داشته باشید
سعی کنید راه های دیگری جز ایمیل برای خوانندگان خود بگذارید مثل توییتر و فیس بوک. سعی کنید تا خواننده خود را برای انتخاب نوع نظرگذاری آزاد بگذارید.
6.    در بلاگ های دیگر نظر بگذارید
یکی از بهترین راه ها برای دریافت نظر بیشتر این است که شما هم روی بلاگ های دیگر نظر بگذارید. اگر شما روی بلاگ های دیگران نظر بگذارید آنها هم بیشتر تمایل پیدا می کنند تا برای شما نظر بگذارند.

 

یکی از راه هایی که شما می توانید درباره کیفیت مقاله های خود قضاوت کنید، شمردن نظرات روی پست هایتان است. در خیلی از بلاگ ها شمردن نظرات کار آسانی است اما برای بعضی بلاگ های بزرگتر ممکن است بررسی آن سخت باشد. برای حل این مشکل شما می توانید یک هدف در گوگل آنالیتیک  نصب کنید تا تعداد نظرهای خود را به راحتی بیابید.
استفاده از راه های بالا به شما کمک خواهد کرد تا در بلاگ خود نظرات بیشتری داشته باشید. مطمئنا نظرات بیشتر می تواند ارتباط را در بلاگ شما بیشتر کند و ارتباطات بیشتر باعث می شود تا خوانندگان شما مطالب بیشتری  روی بلاگ شما بگذارند و در نتیجه رنک شما در موتورهای جستجوگر نیز بالاتر خواهد رفت.
آیا شما هم راه های دیگری برای بالا بردن نظر در بلاگ خود دارید؟

 

 

 

      


 

همان طور که می دانید بک لینک های طبیعی می توانند به طرز عجیبی رتبه یک سایت را در موتورهای جست و جو افزایش دهند، اما چرا ما بیشتر مواقع از ساخت لینک طبیعی عاجز هستیم و به خرید لینک از سایت های دیگر روی می آوریم: جواب این سوال مشخص است زیرا استراتژی خوب و مشخصی برای این کار نداریم و به این دلیل است که می گویند اولین کار در لینک سازی تولید استراتژی مشخص برای این کار می باشد.

اما همان طور که می دانید، یکی از موقعیت های خوب لینک سازی برای هر وب مستر، انجمن ها یا همان فروم ها می باشد، همان طور که در کتاب سئو و بهینه سازی سایت اشاره کردیم در انجمن ها به چند صورت می توان فعالیت انجام داد، برای مثال عضو یکی از آن ها شویم و در حیطه تجربی خود سوالات و مسائل دیگران را پاسخ دهیم و لینک سایت خود را در قسمت امضای آن سایت قرار دهیم و یا اینکه در یک مقاله، مطلب یا حتی یک خبر به معرفی سایت خود و دریافت لینک بپردازیم.


اما نکته مهم اینجاست که آیا گوگل لینک های داخل فروم ها را می بینید و در رتبه بندی خود به حساب می آورد، آری گوگل فروم هایی را که لینک های داخلی قابل نمایش برای عموم دارند را مشاهده کرده و در رتبه بندی خود وارد می نماید، اما باید توجه داشته باشید بسیاری از انجمن ها لینک های داخلی خود را غیر قابل نمایش برای عموم قرار می دهند تا همه کاربران برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوند، که می توان گفت لینک سازی در این انجمن بی فایده می باشد.


اما خبر خوب این که انجمن های فارسی زیادی وجود دارند که لینک های خود را محدود قرار نداده اند و ما در این پست به معرفی بیش از 50 انجمن از این نوع می پردازیم تا بلکه وب مستران عزیز بتوانند با فعالیت در این فروم ها رتبه سایت های خود را در موتورهای جستجو افزایش دهند.

 

http://www.forum.seomoz.ir

http://forum.persiantools.co هm

http://news.rozblog.com/forum

http://www.iran-forum.ir

http://forum.majidonline.com

http://forum.joomlafarsi.com

http://joomlaforum.ir

http://www.iranjoman.com

http://forums.pichak.net

http://www.iran-eng.com/forum.php

http://forum.hammihan.com

http://forum.niksalehi.com

http://forum.joomla.org

http://www.forum.tooptarinha.com

http://rasekhoon.net/forum/

http://forum.p30download.com/

http://www.forum.98ia.com

http://forum.persianfal.com

http://blogers.ir/forum/

http://barnamenevis.org/

http://www.my.3eke.ir/

http://forum.skyapps.ir/

http://www.nooreaseman.com/

http://forum.iranphp.org

http://forum.parsigold.com/

http://forum.ghorany.com

http://forum.lianportal.com

http://forum.gigapars.com

http://forum.joomfa.org/

http://ipnuforum.ir

http://forum.ariyadownload.com

http://forum.avazak.ir

http://forum.bazicenter.com

http://www.ir-tci.org/forum

http://www.mypersianforum.com/

http://anti666.ir/forum/

http://www.daneshju.ir/forum

http://forum.patmat.ir/

http://forum.wp-parsi.com

http://forum.mihanstar.com/

http://forum.kavoshteam.com

http://vbpro.ir

http://forum.arnikan.ir

http://atamalek.ir

http://www.icna.ir

http://forums.ketabkhan.info

http://forum.jonbeshnet.ir

http://cfdonline.ir/forum

http://robocuppers.ir/forum

http://web-master.ir

http://forum.admins.ir/

http://expres.ir/

http://forum.webshad.ir/

http://forum.gameemag.ir

http://www.forum.persianadmins.com

 

نویسنده: رامین براتی - مسعود خدابخشی

منبع: ایساتیس

 

 

 

با این وجود، استفاده و هدف گذاری کلید واژه تنها بخش کوچکی از الگوریتم های رتبه بندی موتورهای جستجو میباشد، و میتوان روش های گوناگونی برای ساختن صفحات بهینه ارائه داد.
وقتی با یکی از سایت های خود در حال کار هستید، ما این روش را پیشنهاد میدهیم:

1-در برچسب عنوان حداقل یک بار از کلید واژه استفاده کنید و اگر منطقی و خوب به نظر میرسد، ان را دوبار تکرار کنید. سعی کنید کلید واژه به ابتدای برچسب عنوان نزدیکتر باشد.
2 – یک بار در H1

3- حداقل سه بار در کنار body روی صفحه ( اگر محتوای متنی صفحه زیاد باشد،جند بار بیشتر انجام دهید.). تجربه نشان داده است که اضافه کردن به تعداد کلید واژه یا عبارت تاثیر کمی یا هیچ گونه تاثیری بر رتبه بندی ندارد.

4- حداقل یک بار به صورت پررنگ)بولد). میتوانید از برچسب <b> یا <strong> استفاده کنید،زیرا موتورهای جستجو این دو را یکسان میدانند.

5- حداقل یک بار در Alt ( برای معرفی متن جایگزین یک تصویر در صفحه). این کار نه تنها به جستجوی وب،بلکه به جستجوی تصویر نیز کمک میکند و معمولا با حجم ترافیک بالایی همراه است.

6- یک بار در url. قوانین بیشتر مربوط به URL ها بعدا توضیح داده میشود.

7- حداقل یک بار در برچسب meta description . به یاد داشته باشید که موتورها از meta description برای رتبه بندی استفاده نمیکنند، بیشتر به جذب جستوجگر از طریق صفحات یافته کمک میکند.

 

 

صفحه1 از4